Leírás
KERAFLEX EXTRA S1 ALKAMAZÁSI TERÜLETE
MAPEI KERAFLEX EXTRA S1 bármilyen típusú vagy méretű kerámia (mázas burkolólapok, égetett agyag burkolólapok, porcelán burkolólapok) és természetes kő (feltéve, hogy nem érzékeny a nedvességre) beltéri és kültéri ragasztásához. Akár vízszintes és függőleges felületekre, amelyek deformálódhatnak. Szintén alkalmas olyan szigetelőanyag pontokban ragasztására, mint a polisztirol, a kőzet- vagy üveggyapot, az Eraclit® (fa-cement panelek), zajcsillapító panelek stb.
MŰSZAKI JELLEMZŐK
Ez a ragasztó cementből és finomszemcsés homokból álló, szürke. Nagy mennyiségű szintetikus gyantát és más speciális adalékszereket tartalmaz, a MAPEI laboratóriumában kifejlesztett receptnek megfelelően. Vízzel összekeverve az alábbi jellemzőkkel bíró habarcsot kapunk:
- könnyen megmunkálható;
- erősen tixotróp: A MAPEI KERAFLEX EXTRA S1 felvihető függőleges felületekre anélkül, hogy lecsöpögne, vagy a burkolólapok lecsúsznának, így a burkolólapokat fentről lefelé is lehet rakni távtartók használata nélkül is;
- jól alkalmazkodik az alap és a burkolat közötti különböző alakváltozásokhoz;
- kiválóan tapad minden általánosan használt építőanyaghoz;
- jelentős zsugorodás nélkül köt meg;
- rendkívül hosszú nyitott és korrigálhatósági idő, amely megkönnyíti a burkolást.
Az alap előkészítése
Az alapnak tisztának, épnek, száraznak és minden olyan szennyeződéstől mentesnek kell lennie, ami csökkentheti a tapadást. Az alapot a típusától függően az alábbi anyagok egyikével le kell alapozni: Mapegrunt, Primer G, Eco Prim T vagy Eco Prim Grip.
A cementes alapfelületek (4%-nál kisebb maradék nedvességtartalom esetén) a kerámia burkolólapok elhelyezése után nem zsugorodhatnak tovább, ezért tavasszal és nyáron a vakolatnak cm-enként (vastagság) legalább egy hetet kell pihenniük, a cementesztricheknek pedig legalább 28 napot kell állniuk, amennyiben az alábbi speciális MAPEI kötőanyagokat nem használja hozzájuk: Topcem, Topcem Pronto vagy
Mapecem Pronto.
A napsugárzásnak kitett, felmelegedett területeket vízzel meg kell nedvesíteni, hogy lehűljenek. A (0,5%-nál kisebb nedvességtartalmú) gipsz alapfelületeknek vagy (1%-nál kisebb nedvességtartalmú) gipszesztricheknek tökéletesen száraznak, megfelelően szilárdnak és pormentesnek kell lenniük. Elengedhetetlen az alábbi anyaggal történő kezelésük: Mapegrunt, Primer G vagy Eco Prim T. A nedvességnek erősen kitett
területeken használjon Mapegum WPS-t.